Corona Kivi OÜ - Valmis Hauaplaat 68€ ja hauakivi 380€. Paekivist hauapiirded 540€ ja 2-kohaline Ukraina graniidist 1690€ -  Kõige odavamad hinnad Eestis.


VÕTA ÜHENDUST

       KEEL ЯЗЫК         

Tooted Kategooriate Kaupa

Avalehele

Graniit

The melting temperature of dry granite at ambient pressure is 1215–1260 °C (2219–2300 °F);[5] it is strongly reduced in the presence of water, down to 650 °C at a few kBar pressure

Graniidi erim rabakivi (punane – kaaliumpäevakivi, hall – kvarts, must – biotiit).

Graniit (ladina sõnast granum 'tera') on hall, roosakas või punakas jämedateralise struktuuriga enamasti tardkivim.

Graniit koosneb põhiliselt kvartsist ja päevakividest. Vähemal määral sisaldab ta vilke (enamasti biotiiti), amfiboole ja muid mineraale.

Graniit on kivim, mis sisaldab alati kvartsi ja päevakivi. Kui oletada, et graniit koosneb ainult kolmest mineraalist – kvartsist, leelispäevakivist ja plagioklassist, siis jääks graniidi kvartsisisaldus vahemikku 20...60%, plagioklassi võib olla 10...65% päevakividest ning leelispäevakivi 35...90% päevakividest. Et graniit sisaldab ka muid mineraale, võivad tegelikud numbrid sellest erineda, kuid graniiti kui kivimit defineeritakse just läbi nende kolme mineraalirühma, elimineerides mõtteliselt kõik muud mineraalid.

Graniitide kohta on öeldud, et on olemas nii graniidid kui ka graniidid. See tähendab seda, et graniit saab peale magma kristalliseerumise tekkida ka moonde ehk graniidistumise käigus.

Graniidiga sama koostisega peeneteralist purskekivimit nimetatakse rüoliidiks.

Graniidi tihedus on olenevalt koostisest 2,55...2,7 g/cm³

Graniit on looduses laialt levinud süvakivim, kohati leidub teda laialdaselt maakooreskilpidel paljandub graniit tihti maapinnal.

Graniidil on palju erimeid. Ka rabakivi pole midagi muud kui eriteralise struktuuriga graniit.

Eestis leidub graniiti aluskorras ja rändkividena. Ligi 80% Eesti rändkividest on granitoidse koostisega. Eesti aluskord koosneb enamasti siiski mitte graniidist, vaid põhiliselt gneisist ja muudest moondekivimeist.

Kõvaduse ja hea töödeldavuse pärast tarvitatakse graniiti ehitusmaterjalinaskulptuuride (eriti portreedebüstide ja aiaskulptuuride) ning mälestussammaste ja hauasammaste valmistamiseks. Graniit dekoratiivkivina ei ole geoloogilises mõttes siiski mitte alati graniit. Graniidisarnase dekoratiivkivi kohta vaata artiklit Kommertsgraniit.

Graniit on Soome rahvuskivi.

Keskmise ilma veesisalduseta graniidi koostis oksiidsel kujul massiprotsentides:

SiO2 TiO2 Al2O3 Fe2O3 FeO MnO MgO CaO Na2O K2O P2O5
71,84 0,31 14,43 1,22 1,65 0,05 0,72 1,85 3,71 4,10 0,12

Numbrid on keskmistatud 2485 analüüsitud graniiditüki alusel.[1]